Meet The Team

School Leadership Team

Mrs K. Cracknell – Headteacher and SENDCo
Miss C. Thompson – Deputy Headteacher
Mr T. Marjoram – School Business Manager
Mrs S. Burgoyne – Early Years Phase Leader and Reception Teacher

REAch2 Leadership Team

Mr T. Culpin – Director of Education
Mrs N. Richards – Deputy Director of Education for Cluster 5
Mr Ben Piperno – Associate School Leader
Mrs Rachel Sykes – Regional Business Manager
Mr Daniel Halls – Regional Safeguarding Leader
Mrs Siobhan Chester – Regional Governance Support

Early Years Team

Mrs S. Burgoyne – Early Years Phase Leader and Reception Teacher
Mr N. Mutimer – Reception Teacher
Mrs S. Smith –  Nursery Teacher
Miss S. Chilcott – Early Years Practitioner (Reception)
Miss S. Russell – Early Years Practitioner (Reception) 
Mrs C. Garrod – Early Years Practitioner (Nursery)
Mrs S. Fuller – Learning Support Assistant (Nursery) (Nursery)

Key Stage One and Two Team

Miss C. Thompson – Deputy Headteacher and Key Stage 1 Lead
Mrs S. Owen – Year 1 Teacher
Ms L. McGrath – Year 1 Teacher
Miss B. Moore – Year 2 Teacher
Mrs T. Peters – Year 2 Teacher
Mr A. Stone – Year 1 Teacher
Miss G. Hall – Instructor (Cover)
Miss K. Reed  PE and Sports Instructor/Coach
Mrs J. Piggott – HLTA and Thrive Practitioner
Miss L. Chapman – Learning Support Assistant (Year 1) 
Miss T. Nelson – Learning Support Assistant (Year 1)
Miss N. Cooper – Learning Support Assistant (Year 2) 
Miss E. Free – Learning Support Assistant (Year 2)
Mrs C. George – Learning Support Assistant (SEND)   

Office Team

Mr T. Marjoram – Senior School Business Manager
Miss M. Rowan – Admin Officer
Mrs G. Karausta – Admin Officer

Site Team

Mr S. Donovan – Site Manager
Mrs B. Baxter- Cleaner in Charge
Mrs V. Burden – Cleaner

Catering Team

Miss S. Bird – Catering Manager
Mrs K. Everett – Catering Assistant
Miss T. Baldry – Midday Supervisor
Mrs K. Evans – Midday Supervisor
Mrs M. Kill – Midday Supervisor
Miss M. Rowan – Midday Supervisor
Mrs N. Slowey – Midday Supervisor